ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, зважаючи на позицію, висловлену під час парламентських слухань на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», що відбулися 9 грудня 2015 року, спрямувала лист до Верховної Ради України зі своїми зауваженнями та пропозиціями до проекту Рекомендацій.
Зокрема, у листі наголошується, що видатки на освіту в існуючому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України «Про освіту».
Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, з урахуванням їх підвищення на 18,8% з 1 вересня поточного року, становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень проти середньої заробітної плати працівників промисловості за жовтень 5096 гривень.
Такі обсяги забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів за комунальні послуги, оплата за які у вищих навчальних закладах здійснюється переважно за рахунок власних коштів.
ЦК Профспілки звертає увагу нате, що не в повній мірі фінансується стипендіальне забезпечення. А інші потреби навчальних закладів та установ освіти забезпечуються в мізерних розмірах.
Профспілка працівників освіти і науки України розраховує на прийняття Рекомендацій Верховної Ради України з урахуванням висловлених позицій щодо законопроекту «Про освіту», які підтримані 650 тисячами вчителів, викладачів, вихователів, керівників гуртків, інших працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та органів і установ освіти, що засвідчили її своїми особистими підписами.
|